2766 Longwood Court, Costa Mesa, CA | Tel.: (714) 249-3966
Język:
2766 Longwood Court, Costa Mesa, CA | Tel.: (714) 249-3966
Język:

Wycieczka 4 dniowa Los Angeles – San Diego

0
Send Us An Enquiry
Send Us An Enquiry
Imię i Nazwisko*
Adres Email*
Pytanie*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

98

Dlaczego my?

 • Ceny bez ukrytych opłat
 • Dostęp do opiekuna 24/7
 • Możliwość indywidualnych tras

Masz pytania?

Zadzwoń do nas już dziś a z przyjemnością pomożemy Ci wybrać najlepszą ofertę.

(714) 249-3966

Plan wycieczki
Dzień pierwszy

Wyjazd sprzed hotelu lub miejsca zakwaterowania o godzine 8 rano żeby zobaczyć bez tłumów turystów słynny symbol Los Angeles.. Znak HOLLYWOOD. Jedziemy żeby zrobić sobie kilka zdjęć. Najlepsze miejsce do robienia selfie lub zdjęcia znaku Hollywood to skrzyżowanie Canyon Lake Dr i Mulholland Hwy. Doskonały widok, aby zobaczyć słynny znak Hollywood również dobry widok na miasto Hollywood

Kilka ciekawostek…. Hollywood Sign –( znak Hollywood ) to  punkt orientacyjny w postaci napisu „HOLLYWOOD”, usytuowanego na południowym zboczu góry Lee w łańcuchu niewysokich gór Santa Monica w Los Angeles, w Kalifornii. Litery są białe, mają wysokość 14 metrów, a długość całego napisu wynosi 110 metrów. Należy również zachowywać się spokojnie i pamiętać o mieszkańcach, którzy mają prawo czuć się zaniepokojeni, gdy widzą duże hałaśliwe grupy odwiedzających. Jeśli zdecydujemy sie podjechać w miarę wcześnie rano, możemy bez przeszkód znaleźć parking na dole wzgórza. Ponadto,będziemy mieli wspaniały widok jest, jeśli idziemy do zbiornika Hollywood jest tam bardzo ładny most, gdzie można zrobić doskonałe zdjęcia jeziora i znaku Hollywood.

Następnie udajemy się na całodzienny pobyt w Universal Studios, tematycznym parku rozrywki, który odkrywa scenerie związane z najsłynniejszymi produkcjami filmowymi Hollywood. Atrakcje na żywo, udział w pokazach.
Park rozrywki otwarty jest przeważnie w godzinach od 10 rano do 6 wieczorem, latem godziny zwiedzania mogą być wydłużone. Jak również godziny seansów w poszczególnych atrakcjach czy same występy mogą ulec zmianie zależnie na przykład od pory roku.

W ramach zwiedzania możemy zobaczyć między innymi: Water World show; Special Effects show; Animal Actors show; Oraz wiele innych atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
Po wyjściu z Universal Studios warto jeszcze wieczorem odwiedzić. Universal CityWalk Hollywood – promenadę która znajduje się tuż obok głównego wejścia do Universal studio,jest tu mnóstwo miejsc do zjedzenia posiłku, więcej sklepów z pamiątkami i mnóstwo sklepów i rozrywek ulicznych to miejsce, które trzeba koniecznie odwiedzić będąc w Universal studios
To jest jak centrum na wolnym powietrzu,. Obszar pełen życia. Wiele sklepów wszelkiego rodzaju (odzież, pamiątki, cukiernie itp.). Kilka kawiarni, barów, restauracji i restauracji. W nocy jest scena, w której zespoły i DJ-e grają muzykę, a ludzie tańczą i bawią się.
Powrót na nocleg do tego samego hotelu lub miejsca zakwaterowania około godziny 10 wieczorem.

Dzień drugi

Wyruszamy z hotelu o godzinie 9 rano jest to okazja żeby zobaczyć Los Angeles z bardzo ciekawego miejsca jakim jest Obserwatorium Griffith niedaleko Hollywood Blvd.
Miejsce naprawdę bardzo ciekawe, jeżeli jest dobra widoczność to bardzo wyraźnie widać całe miasto. Najwspanialsze są jednak widoki – bardzo dobrze widoczny napis „Hollywood”, gdzie byliśmy wczoraj, piękny widok na Downtown, dzielnicę Hollywood i miliony samochodów, domów i ulic. Ciekawa trasa spacerowa. Świetne miejsce na wizytę dla rodziny, wspaniały widok na całe Los Angeles a w budynku wspaniała wystawa i pomoce naukowe dla dzieci objaśniające jak powstał nasz układ słoneczny.

Następnie wyruszamy na zwiedzanie, najsłynniejszych miejsc stolicy światowego filmu i estrady czyli Alei Gwiazd z odciskami dłoni aktorów, Być w LA i nie porównać swoich rąk i stóp do odciśniętych śladów gwiazd? Prawda, że niemożliwe? Pomimo (chyba) nieustannego zgiełku, można spokojnie zrobić zdjęcia gwiazd swoich ulubionych aktorów, reżyserów i scenarzystów. Tym miejscem gdzie możemy to zrobić jest właśnie aleja gwiazd przed Grauman’s Chinese Thetre – jest to chiński teatr który wciąż działa jako kino gdzie można zobaczyć seanse starych filmów. W kinie miało miejsce wiele premier filmowych, przyjęć urodzinowych, imprez, a także odbyły się trzy ceremonie wręczenia Oscarów. W betonie chodnika na podjeździe Grauman’s Chinese Theatre znajdują się odciski dłoni, stóp, autografy i wpisy prawie 200 postaci związanych z Hollywood. Zobaczenie Grauman’s Chinese Theatre jest absolutną koniecznością dla miłośników kina. Najbardziej znana była prawdopodobnie Marilyn Monroe i jest tam zdjęcie z nią robiące odciski dłoni.

Dolby Theater (miejsce wręczania Oscarów), Dolby Theatre (dawniej znany jako Kodak Theatre) –teatr znajduje się w Hollywood, dzielnicy Los Angeles w Kalifornii, na Hollywood Boulevard i znany na całym świecie przede wszystkim z corocznych ceremonii wręczenia Oscarów.

Następnie przejazd przez słynną dzielnicę bogaczy Beverly Hills. Beverly Hills – zamożne miasto, położone w metropolii Los Angeles  Wiele słynnych osobistości, szczególnie z Hollywood, mieszka lub mieszkało tutaj. Miasto jest jedną z najbardziej ekskluzywnych miejscowości w USA. Tutaj znajduje się m.in. słynna aleja Rodeo Drive. Rodeo Drive – ulica w Beverly Hills w hrabstwie Los Angeles. Znajduje się pomiędzy Wilshire Boulevard a Santa Monica Boulevard. Wzdłuż ulicy rozlokowane są przede wszystkim luksusowe sklepy i butiki oraz hotele. Sklepy swoje mają tam m.in.: Giorgio Armani,  Dior Homme, Dolce & Gabbana, Domenico Vacca, Louis Vuitton, Ralph Lauren, Prada, Roberto Cavalli,  Tiffany & Co., Versace, Yves Saint-Laurent. Wśród hoteli warto wymienić Beverly Hills Hotel oraz Regent Beverly Wilshire Hotel, w którym często zatrzymują się głowy państw odwiedzające Los Angeles.
Ulica funkcjonuje jako symbol bogactwa i luksusu, w takim kontekście pojawia się w wielu wytworach kultury na przykład w filmie „Pretty Woman” czy w filmie „Shrek” jako parodia.

Możliwość przejścia po Rodeo Drive ( wieczorny spacer ).
Powrót do hotelu ( miejsca zakwaterowania ) między godziną 9pm -10pm w zależności od tempa zwiedzania.

Dzień trzeci

Wyjazd wczesnie rano sprzed hotelu… jedziemy do San Diego, najdalej na południe wysuniętego miasta w Kaliforni, graniczącego z meksykańskim miasteczkiem Tijuana. Wyjazd sprzed hotelu o godzinie 8:00-8:30 rano. Jedziemy wzdłuż oceanu wzdłuż malowniczego wybrzeża Kalifornii, pełnego niesamowitych scenerii i wielu kilometrów piaszczystych plaż podziwiając Pacyfik, po drodze mijamy tereny wojskowe ( W San Diego jest jedna z największych baz marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych – słynnych Marines ) Po drodze mijamy elektrownię atomową potocznie nazywana przez amerykanów „piersi” ze względu na jej specyficzny wygląd. Po przyjeździe czekają nas odwiedziny w Wodnym Świecie w San Diego, gdzie spędzimy dzień niezapomnianych wrażeń. Większość atrakcji miasta związana jest z wodą i przyrodą. Ciekawostką są dwa muzea: USS Midway USS Midway to najdłużej służący lotniskowiec w amerykańskiej armii – odsłużył w niej 50 lat, a potem trafił do San Diego na emeryturę) i Star of India – żaglowiec. Poza typowo „morskimi” atrakcjami można też podziwiać w mieście zabytki architektoniczne, będące pozostałością dawnych kolonizatorów. Tradycję i nowoczesność łączy w Downtown, wraz z portem i słynnym Gaslamp District. Poza drapaczami chmur można tu też podziwiać klasyczne wąskie uliczki dawnego miasta.

Point Loma i Cabrillo National Monument.
Point Loma to miejsce, „gdzie zaczęła się Kalifornia”. Stara latarnia na Point Loma to ikona San Diego, którą można zobaczyć na różnych znaczkach czy pocztówkach. Na wzgórzu jest pomnik Cabrillo z portugalską tablicą oraz fantastyczny widok na San Diego. To też doskonały punkt obserwacyjny na lotnisko. Na Point Loma jest też baza wojskowa. Największą atrakcją tej części Cabrillo National Monument jest spacer po klifach i basenach pływowych, w których można wypatrzeć kraby i inne atrakcje. Torrey Pines – tak kiedyś wyglądało San Diego – Torrey Pines to kawałek dzikiej przyrody w granicach miasta San Diego. Old Town San Diego State Historic Park – Stare miasteczko zbudowane w pierwszej połowie XIX wieku, wykorzystywane jako plan filmowy w westernach

Wieczorem udajemy się do motelu na nocleg.

Dzień czwarty

Dla dzieci największą atrakcję stanowi Legoland oraz park SeaWorld, który napewno również zaciekawi dorosłych, w którym znajduje się basen delfinów, jeden z największych na świecie z warunkami maksymalnie zbliżonymi do naturalnych.

Park Balboa, będący zarówno skupiskiem roślinności jak i wspanialych budynków w stylu kolonialnymi i muzeów. Znajdziesz tam wspaniala California Tower i karuzele.

San Diego Zoo Safari Park, gdzie zwierzęta biegają swobodnie po całym terenie. Ogród zwiedza się w specjalnych samochodzikach. Park zachwyca roślinnością, okazami drzew, ogrodami, promenadami tylko dla pieszych i hiszpańskimi budynkami w stylu kolonialnym.

Późnym wieczorem powrót do hotelu w Los Angeles

Szczegóły organizacyjne

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamań, kradzieży, zagubienia itp. Nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach itp. Klient zobowiazany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy są ubezpieczeni zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę. 1.000.000. Za dodatkową opłatą klient może ubezpieczyć sie na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego, schorzeń nabytych przed i w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych.

Noclegi: Informujemy, ze noclegi organizowane są w zróżnicowanych hotelach klasy turystycznej np. typu Super 8, ,Quality Inn, LaQuinta, Rodeway inn, Guesthouse inn & suites, z ocenami klientów ok.3.4-4 na 5 punktów , a także kilkugwiazdkowe i „klimatyczne” związane z regionem w którym przebywamy. Wszystkie hotele są czyste. W większości na wyposażeniu są lodówki, kuchenki mikrofalowe, suszarki do włosów, baseny do pływania (na zewnątrz) w niektórych jackuzzi .W każdym pokoju jest klimatyzacja, ręczniki, szampon, mydło, TV. 

Uwagi dodatkowe

Istnieje możliwość zmiany programu zwiedzania ( kolejność odwiedzanych miejsc lub tym podobne ) z powodu nieprzewidzianych okoliczności. Biuro zastrzega sobie prawo do zmiany programu i zmiany kolejności zwiedzania w zależności od pogody i warunków rezerwacji. Biuro turystyczne nie ponosi też odpowiedzialności za niezrealizowanie w pełni programu wycieczki z powodu wydarzeń na trasie spowodowanych przyczynami niezależnymi od organizatora.

Cena zawiera

 • Transport, wszystkie przejazdy, parkingi, wygodne minibusy( lub autokar tylko jeśli grupa będzie większa niż 33 osoby)
 • Koszty zakwaterowania ( hotel klasy turystycznej w pokoju dwuosobowym, motel, kwatera prywatna) w niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie.
 • Organizację programu zwiedzania z polskim przewodnikiem/pilotem

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów lotniczych do i z Los Angeles
 • Biletów wstępu na atrakcje
 • Pozostałego wyżywienia - oprócz tego jeżeli np hotel oferuje w cenie śniadanie (ok. $15-$20 na dzień) szybkie bary, bufety, restauracje, zakupy w sklepach typu "Supermarket"
 • Kosztów osobistego ubezpieczenia medycznego
 • Dodatkowych atrakcji i własnych wydatków
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowcy

Co zalecamy zabrać?

 • suchy prowiant na 1-szy dzień, przy wycieczkach dłuższych niż jednodniowe
 • strój i ręcznik kąpielowy (w większości hoteli jest basen)
 • aparaty fotograficzne, kamery video, zapasowe baterie i karty pamięci (średnia ilość zdjęć, które wykonują uczestnicy wynosi ok. 3 tysiące na osobę)
 • znaczki pocztowe
 • ciepłą bluzę
 • pelerynę przeciwdeszczową
 • wygodne obuwie
 • NIE więcej niż jedną koszulkę z krótkim rękawkiem na dzień (w czasie wycieczki jest czas na zakupy)
 • nakrycie na głowę (ochrona przed słońcem)
 • uśmiech i pozytywne nastawienie na relaks i wypoczynek
Zdjęcia