2766 Longwood Court, Costa Mesa, CA | Tel.: (714) 249-3966
Język:
2766 Longwood Court, Costa Mesa, CA | Tel.: (714) 249-3966
Język:

Los Angeles wycieczka 2-wu dniowa

0
Send Us An Enquiry
Send Us An Enquiry
Imię i Nazwisko*
Adres Email*
Pytanie*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

113

Dlaczego my?

 • Ceny bez ukrytych opłat
 • Dostęp do opiekuna 24/7
 • Możliwość indywidualnych tras

Masz pytania?

Zadzwoń do nas już dziś a z przyjemnością pomożemy Ci wybrać najlepszą ofertę.

(714) 249-3966

Plan wycieczki
Dzień pierwszy

Wyjazd sprzed hotelu lub miejsca zakwaterowania o godzine 8 rano żeby zobaczyć bez tłumów turystów słynny symbol Los Angeles.. Znak HOLLYWOOD.
Hollywood Sign –( znak Hollywood ) to  punkt orientacyjny w postaci napisu „HOLLYWOOD”, usytuowanego na południowym zboczu góry Lee w łańcuchu niewysokich gór Santa Monica w Los Angeles, w Kalifornii. Litery są białe, mają wysokość 14 metrów, a długość całego napisu wynosi 110 metrów.
Napis został zaprojektowany przez Thomasa Fiska Goffa (1890–1984) i ustawiony w 1923 jako reklama budowanego niedaleko osiedla mieszkaniowego „HOLLYWOODLAND” (i taki też był pierwotnie napis). Z czasem napis przestał być tylko reklamą nieruchomości, a stał się synonimem amerykańskiego przemysłu filmowego bez względu na to, czy dany film powstał tutaj czy w innej części USA. Hollywood Sign często pada ofiarą wandalizmów, których kusi to jak wiele osób może to dostrzec. Oczywiście podjedziemy też w najlepsze miejsce żeby zrobić sobie selfie lub zdjęcia znaku Hollywood
Następnie udajemy się na całodzienny pobyt w Universal Studios, tematycznym parku rozrywki, który odkrywa scenerie związane z najsłynniejszymi produkcjami filmowymi Hollywood. Atrakcje na żywo, udział w pokazach.
Park rozrywki otwarty jest przeważnie w godzinach od 10 rano do 6 wieczorem, latem godziny zwiedzania mogą być wydłużone. Jak również godziny seansów w poszczególnych atrakcjach czy same występy mogą ulec zmianie zależnie na przykład od pory roku.
W ramach zwiedzania możemy zobaczyć między innymi: Water World show; Special Effects show; Animal Actors show;
Oraz wiele innych atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Po wyjściu z Universal Studio warto jeszcze wieczorem odwiedzić. Universal CityWalk Hollywood – promenadę która znajduje się tuż obok głównego wejścia do Universal Studio, jest tu mnóstwo miejsc do zjedzenia posiłku, więcej sklepów z pamiątkami i mnóstwo sklepów i rozrywek ulicznych to miejsce, które trzeba koniecznie odwiedzić będąc w Universal Studio.

Powrót na nocleg do tego samego hotelu lub miejsca zakwaterowania około godziny 10 wieczorem.

Dzień drugi

Wyruszamy z hotelu o godzinie 9 rano, jest to okazja żeby zobaczyć Los Angeles z bardzo ciekawego miejsca jakim jest Obserwatorium Griffith niedaleko Hollywood Blvd.
Miejsce naprwdę bardzo ciekawe, jeżeli jest dobra widoczność to bardzo wyraźnie widać całe miasto. Najwspanialsze są jednak widoki – bardzo dobrze widoczny napis „Hollywood”, gdzie byliśmy wczoraj, piękny widok na Downtown, dzielnicę Hollywood i miliony samochodów, domów i ulic. Ciekawa trasa spacerowa. Świetne miejsce na wizytę dla rodziny, wspaniały widok na całe Los Angeles a w budynku wspaniała wystawa i pomoce naukowe dla dzieci objaśniające jak powstał nasz układ słoneczny. Myślę, że tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, bo oferta jest bogata – od widoków do informacji astronomicznych.
Następnie wyruszamy na zwiedzanie, najsłynniejszych miejsc stolicy światowego filmu i estrady czyli Alei Gwiazd z odciskami dłoni aktorów. Być w LA i nie porównać swoich rąk i stóp do odciśniętych śladów gwiazd? Prawda, że niemożliwe? Pomimo (chyba) nieustannego zgiełku, można spokojnie zrobić zdjęcia gwiazd swoich ulubionych aktorów, reżyserów i scenarzystów. Tym miejscem gdzie możemy to zrobić jest właśnie aleja gwiazd przed Grauman’s Chinese Thetre –Jest to Chiński teatr który wciąż działa jako kino gdzie można zobaczyć seanse starych filmów. W kinie miało miejsce wiele premier filmowych, przyjęć urodzinowych, imprez, a także odbyły się trzy ceremonie wręczenia Oscarów. W betonie chodnika na podjeździe Grauman’s Chinese Theatre znajdują się odciski dłoni, stóp, autografy i wpisy prawie 200 postaci związanych z Hollywood. Zobaczenie Grauman’s Chinese Theatre jest absolutną koniecznością dla miłośników kina. Najbardziej znana była prawdopodobnie Marilyn Monroe i jest tam zdjęcie z nią robiące odciski dłoni.
Dolby Theater (miejsce wręczania Oscarów), Dolby Theatre (dawniej znany jako Kodak Theatre) –teatr znajduje się w Hollywood, dzielnicy Los Angeles w Kalifornii, na Hollywood Boulevard i znany na całym świecie przede wszystkim z corocznych ceremonii wręczenia Oscarów. Został otwarty 9 listopada 2001. W marcu 2002 odbyła się tam po raz pierwszy ceremonia rozdania Oscarów .  W 2012 roku Eastman Kodak ogłosił bankructwo i utracił możliwości finansowe kontynuowania umowy dzierżawienia prawa do nazwy teatru. Nowym dzierżawcą zostało przedsiębiorstwo Dolby Laboratories, Inc.
Następnie przejazd przez słynną dzielnicę bogaczy Beverly Hills. Beverly Hills – zamożne miasto, położone w metropolii Los Angeles w południowej części stanu Kalifornia w Stanach Zjednoczonych.. Wiele słynnych osobistości, szczególnie z Hollywood, mieszka lub mieszkało tutaj. Miasto jest jedną z najbardziej ekskluzywnych miejscowości w USA. Tutaj znajduje się m.in. słynna aleja Rodeo Drive.
Rodeo Drive – ulica w Beverly Hills w hrabstwie Los Angeles. Znajduje się pomiędzy Wilshire Boulevard a Santa Monica Boulevard. Wzdłuż ulicy rozlokowane są przede wszystkim luksusowe sklepy i butiki oraz hotele. Wśród hoteli warto wymienić Beverly Hills Hotel oraz Regent Beverly Wilshire Hotel, w którym często zatrzymują się głowy państw odwiedzające Los Angeles.
Ulica funkcjonuje jako symbol bogactwa i luksusu, w takim kontekście pojawia się w wielu wytworach kultury na przykład w filmie „Pretty Woman” czy w filmie „Shrek” jako parodia.
Możliwość przejścia po Rodeo Drive ( wieczorny spacer ).
Powrót do hotelu ( miejsca zakwaterowania ) między godziną 9pm -10pm w zależności od tempa zwiedzania.

Szczegóły organizacyjne

Informujemy, że noclegi organizowane są w zróżnicowanych hotelach klasy turystycznej np. typu Super 8, ,Quality Inn, LaQuinta, Rodeway inn, Guesthouse inn & suites, z ocenami klientów ok.3.4-4 na 5 punktów , a także kilkugwiazdkowe i „klimatyczne” związane z regionem w którym przebywamy. Wszystkie hotele są czyste. W większości na wyposażeniu są lodówki, kuchenki mikrofalowe, suszarki do włosów, baseny do pływania (na zewnątrz) w niektórych jackuzzi .W każdym pokoju jest klimatyzacja, ręczniki, szampon, mydło, TV. 

Cena zawiera

 • Transport, wszystkie przejazdy, parkingi, wygodne minibusy (lub autokar tylko jeśli grupa będzie większa niż 33 osoby)
 • Organizację programu zwiedzania z polskim przewodnikiem/pilotem

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów lotniczych do i z Los Angeles
 • Kosztów zakwaterowania ( hotel klasy turystycznej w pokoju dwuosobiwym, motel, kwatera prywatna) w niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
 • Biletów wstępu na atrakcje
 • Pozostałego wyżywienia - oprócz tego jeżeli np hotel oferuje w cenie śniadanie (ok. $15-$20 na dzień) szybkie bary, bufety, restauracje, zakupy w sklepach typu "Supermarket"
 • Kosztów osobistego ubezpieczenia medycznego
 • Dodatkowych atrakcji i własnych wydatków
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowcy

Co zalecamy zabrać?

 • suchy prowiant na 1-szy dzień, przy wycieczkach dłuższych niż jednodniowe
 • strój i ręcznik kąpielowy (w większości hoteli jest basen)
 • aparaty fotograficzne, kamery video, zapasowe baterie i karty pamięci (średnia ilość zdjęć, które wykonują uczestnicy wynosi ok. 3 tysiące na osobę)
 • znaczki pocztowe
 • ciepłą bluzę
 • pelerynę przeciwdeszczową
 • wygodne obuwie
 • NIE więcej niż jedną koszulkę z krótkim rękawkiem na dzień (w czasie wycieczki jest czas na zakupy)
 • nakrycie na głowę (ochrona przed słońcem)
 • uśmiech i pozytywne nastawienie na relaks i wypoczynek
Zdjęcia
16 travellers are considering this tour right now!